سرپرست اداره كل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان:

افزون بر 44 هزار ورزشكار سال گذشته بیمه ورزشی شدند

افزون بر 44 هزار ورزشكار سال گذشته بیمه ورزشی شدند

ایت بال: زاهدان - سرپرست اداره كل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان اظهار داشت: 44 هزار و 615 ورزشكار این استان در رشته های مختلف سال گذشته زیر پوشش بیمه ورزشی قرار گرفتند.


به گزارش ایت بال به نقل از ایرنا محمودرضا امیاری روز دوشنبه در نشست مجمع سالانه هیات ووشو سیستان و بلوچستان در زاهدان تصریح كرد: این آمار در همسنجی با مدت مشابه سال گذشته با 39 هزار و 66 نفر بیمه شده افزون بر 10درصد رشد داشته است.
وی تصریح كرد: هر تعداد بیمه شده زیر پوشش هیات های ورزشی سیستان و بلوچستان افزایش یابد زمینه برای جلب نگاه ویژه وزارت ورزش و جوانان به این استان فراهم خواهد شد.
وی با اشاره به درخشش هیات ووشو سیستان و بلوچستان در میادین ملی و بین المللی اظهار داشت: ورزشكاران این هیات با تحول عظیم بوجود آمده هم اینك در عرصه رقابت های مختلف ملی و بین المللی برای این استان افتخار آفرین هستند.
وی تصریح كرد: از آنجایی كه رشته ورزشی ووشو یكی از رشته های هدف سیستان و بلوچستان به حساب می آید باید كمك كرد تا استعدادهای این رشته در استان شناسایی و پرورش داده شوند.
امیاری با قدردانی از مسئولان هیات ووشو سیستان و بلوچستان تصریح كرد: این هیات بعنوان یكی از 10 هیات برتر استان در عرصه ورزش همگانی و قهرمانی گام های ارزشمند ای را برداشته است.
وی با اشاره به كسب رتبه دوم ورزش همگانی كشور توسط فعالان این عرصه در سیستان و بلوچستان اظهار داشت: سال گذشته هزار و 700 برنامه توسعه ورزش همگانی در این استان انجام شده است.
رئیس هیات ووشو سیستان و بلوچستان هم در این نشست اظهار داشت: ووشوكاران این استان سال 96 موفق به كسب 146 مدال رنگارنگ ملی و بین المللی شدند.
عباس شیبك اضافه كرد: ورزشكاران ووشو سیستان و بلوچستان در این مدت در رقابت های انتخابی تیم ملی موفق به كسب چهار مدال طلا، یك نقره و سه برنز شدند.
وی كسب 27 مدال طلا، 23مدال نقره و 32 مدال برنز در رقابت های سبكی قهرمانی كشور، هشت مدال طلا، سه مدال نقره و 6 مدال برنز در رقابت های قهرمانی كارگران كشور و 2 مدال طلا، 2 مدال نقره و یك مدال برنز در رقابت های قهرمانی بسیج كشور را از دیگر موفقیت های ووشو كاران سیستان و بلوچستان در این مدت ذكر كرد.
وی اضافه كرد: همینطور ووشوكاران سیستان و بلوچستان در رقابت های قهرمانی آسیا موفق به كسب یك مدال طلا و در رقابت های بین المللی موفق به كسب 13 مدال طلا، هشت مدال نقره و 12 مدال برنز شدند.
وی هیات های برتر ووشو سیستان و بلوچستان را در سال 96 به ترتیب چابهار، ایرانشهر و زابل معرفی نمود.
وی با اشاره به برنامه های سال 97 هیات ووشو سیستان و بلوچستان اظهار داشت: این هیات با عنایت به ظرفیت های فراوان این رشته در استان ویژه برنامه های مختلفی نظیر اعزام تیم بانوان به رقابت های غرب آسیا در لبنان، برگزاری رقابت های لیگ قهرمانی، حضور در لیگ برتر و دسته یك كشور و میزبانی رقابت های قهرمانی و منطقه یك بانوان كشور را تدارك دیده است.
شیبك همینطور اعزام ورزشكاران سیستان و بلوچستان به رقابت های ووشو پاكستان و انتخابی تیم ملی در رده های مختلف و میزبانی رقابت های ووشو كارگران جهان و جام پارس را از دیگر برنامه های پیش روی این هیات در سالجاری ذكر كرد.
به گزارش ایت بال به نقل از ایرنا هم اینك 70 هزار ورزشكار سازمان یافته در قالب بیش از 50 هیات استانی و 500 هیات شهرستانی در سیستان و بلوچستان مشغول فعالیت هستند.
7316**3213


1397/01/22
14:38:11
5.0 / 5
4465
تگهای خبر: تیم , تیم ملی , رقابت , ورزش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
بیلیارد