ورزش از تحلیل رفتن سیستم ایمنی بدن جلوگیری می كند

ورزش از تحلیل رفتن سیستم ایمنی بدن جلوگیری می كند

ایت بال: بررسی های اخیر نشان داده است كه ورزش كردن در دوران سالمندی سبب می گردد روند تحلیل سیستم ایمنی بدن كاهش پیدا كند و افراد از عفونت ها مصون باشند.به گزارش ایت بال به نقل از ایسنا و به نقل از BBC، در مطالعات انجام شده در كالج كینگ لندن مشخص شد كه ورزش می تواند از تحلیل رفتن سیستم ایمنی بدن جلوگیری كند.در این مطالعات ۱۲۵ فرد سالمند با انجام ورزش دوچرخه سواری مورد بررسی قرار گرفتند.

مدیر این تحقیقات می گوید ورزش فواید زیادی برای سلامتی دارد و می تواند به سلامت عضلات و سیستم بدنی ایمنی بدن كمك نماید. از ۲۰ سالگی به بعد سیستم ایمنی بدن هر سال دو تا سه درصد تحلیل می رود و بدین سان افراد سالمند در معرض عفونت ها و بیماری ها قرار دارند.

محققان در این مطالعات بعضی از پارامترهای خون را كه نشان دهنده سیستم ایمنی بدن است را مورد بررسی قرار دادند. آنها دریافتند افرادی كه دوچرخه سواری استقامتی انجام می دهند به اندازه افرادی كه در سنین ۲۰ تا ۳۰ سال هستند، سیستم ایمنی سالم دارند.

محققان همینطور معتقد هستند افرادی كه در سنین پیری فعال می باشند، بدنشان بهتر به واكسن ها واكنش نشان داده است.

یكی از متخصصان در این باره می گوید: بدن انسان طوری طراحی شده است كه فعال باشد. حتما نباید افراد مانند ورزشكاران حرفه ای فعالیت داشته باشند، بلكه فعالیت های عادی و ورزش سبك می تواند كمك نماید.
1397/01/19
14:12:35
5.0 / 5
4384
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
بیلیارد