چقدر در باشگاه كالری می سوزانیم؟

چقدر در باشگاه كالری می سوزانیم؟

ایت بال: برای داشتن اندامی مناسب باید بدانیم كه چه مقدار كالری دریافت می نماییم و چه میزان كالری می سوزانیم. معمولا ورزشكاران میزان كالری كه هنگام ورزش در باشگاه می سوزانند را بیش از اندازه واقعی تخمین می زنند.به گزارش ایت بال به نقل از ایسنا و به نقل از My fitness pal، ورزشكاران فعالیت های مختلفی در باشگاه انجام می دهند و میزان كالری سوزی آن را معمولا بیش از اندازه ارزیابی می كنند. بررسی ها نشان داده است كه میزان كالری سوزی دویدن بر روی تردمیل 13 درصد، ورزش بر روی دوچرخه ثابت هفت درصد و ورزش بر روی الیپتیكال42 درصد بیش از اندازه واقعی تصور می گردد. معمولا 50 تا 70 درصد انرژی كه بدن مصرف كردند صرف كارهای روزانه می گردد. هر چقدر بدن عضلانی تر باشد بیشتر كالری می سوزاند. حتی در زمان استراحت فعالیت فیزیكی دمای بدن را بالا می برد و سبب می گردد كه 20 درصد كالری سوزی افزایش یابد. نیم كیلو چربی حدود سه هزار و 500 كالری دارد.

تردمیل:

دویدن كالری سوزی زیادی دارد. اگر با سرعت یازده و نیم مایل بر روی تردمیل بدوید در نیم ساعت بین 270 تا 400 كالری می سوزانید. اگر شیب تردمیل را افزایش دهید كالری سوزی بیشتر می گردد. اگر ورزش هوازی را به صورت HIIT (كوتاه مدت و شدید) انجام دهید. باز هم كالری سوزی بیشتر می گردد. در ورزش های HIIT در هر دقیقه 9 تا 13 كالری سوزانده می گردد.

دوچرخه ثابت:

ورزش بر روی دوچرخه ثابت در نیم ساعت با شدت متوسط 210 تا 311 كالری می سوزاند. اگر شدت افزایش یابد كالری می سوزد به 315 تا 466 می رسد.

شنا:

شنا كردن در نیم ساعت 300 تا 444 كالری می سوزاند. این ورزش به مفاصل هم فشار وارد نمی كند.

ورزش تركیبی:

تركیب ورزش های استقامتی و هوازی در 30 دقیقه 240 تا 355 كالری می سوزاند.

وزنه زدن:

وزنه زدن در هر نیم ساعت 90 تا 133 كالری می سوزاند. هر چقدر عضله سازی بیشتر باشد كالری سوزی بیشتر است. ازاین رو بهتر است كه وزنه زدن در برنامه شما باشد تا عضله سازی داشته باشید.
1397/01/11
15:11:53
5.0 / 5
4471
تگهای خبر: باشگاه , شنا , فعالیت , ورزش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
بیلیارد