سعید رضا كیخا در مسابقات جهانی ژیمناستیك چهارم شد

سعید رضا كیخا در مسابقات جهانی ژیمناستیك چهارم شد

ایت بال: باكو – سعید رضا كیخا روز یكشنبه در مرحله فینال مسابقات جام جهانی باكو در خرك حلقه، مقام چهارم را به دست آورد.


به گزارش ایت بال به نقل از ایرنا، در مسابقات جام جهانی ژیمناستیك باكو كه 24 تا 27 اسفند ماه برگزار شد، هشت ژیمناست در حركت خرك حلقه همچون سعید رضا كیخا به فینال راه یافتند.
در رقابت های حركت در خرك حلقه ژیمناست های چین، تایوان و ژاپن به ترتیب مقام های اول، دوم و سوم را به خود اختصاص دادند.
سعید رضا كیخا مسابقات جام جهانی باكو را جزو برنامه های مقدماتی برای حضور در بازی های آسیایی جاكارتا كه مرداد ماه برگزار می گردد عنوان نمود و اظهار داشت: سطح این مسابقات در باكو از لحاظ كیفی و كمی خیلی بالا بود و ژیمناست های توانمندی در آن حضور داشتند.
وی ثبت دو حركت جدید كیخا – 3 و كیخا – 4 از جانب فدراسیون جهانی ژیمناستیك در جریان مسابقات جام جهانی باكو را دستاورد مهمی برای خود و كشورمان عنوان نمود و اظهار داشت: بدین سان توانستم تعداد حركت های جدید در خرك حلقه ثبت شده در فدر اسیون جهانی ژیمنا ستیك را به چهار عدد برسانم.
كیخا تصریح كرد: پیش از حضور در بازی های آسیایی جاكارتا، چند اردو و مسابقات مقدماتی همچون مسابقات جام جهانی تركیه را در پیش داریم.
همچنین ژولیو ماركوس عضو كمیته فنی فدراسیون جهانی ژیمناستیك و نماینده این فدراسیون در مسابقات جام جهانی باكو اظهار داشت: سعید رضا كیخا در واقع سابقه شایسته ای در این دوره مسابقات جام جهانی به نمایش گذاشت.
وی در گفت و گو با ایرنا اضافه كرد: كیخا در این دوره از رقابت ها یكی از ژیمناست های خیلی خوب و پرقدرت ظاهر شد و دو جركت جدید را به نام خود ثبت نمود كه در كتاب داوری بین المللی ژیمناستیك با ارزشهای بالای 'E “و D” “ به ثبت رسیده است.
در مسابقات جام جهانی ژیمناستیك باكو هیات ورزشی شش نفره جمهوری اسلامی ایران به سرمربیگری رضا خیر خواه حضور داشت.
معین سفتری، رضا فرنیا، رضا خسرونژاد و محمد شفیعی چهار ژیمناست جوان كشورمان در نخستین دو روز این مسابقات نتوانستند موفق شوند و از ادامه رقابت ها حذف شدند.
همچنین عبدالله جامعه ای ژیمناست دیگر كشورمان كه جمعه گذشته شانس برای راه یافتن به فینال را داشت، به علت صدمه خوردگی نتوانست موفق شود.
خیرخواه با اشاره به این كه 70 درصد از اعضای تیم ملی ژیمناستیك ایران حاضر در این مسابقات متشكل از جوانان هستند اظهار داشت: با عنایت به این كه مسابقات آسیای جاكارتا را در پیش داریم، مسابقات جام جهانی باكو از لحاظ آمادگی ذهنی ژیمناست های جوان كشورمان از اهمیت خاص برخوردار بود.
آساق **337*1579


1397/01/09
11:07:59
5.0 / 5
4501
تگهای خبر: بازی , رقابت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
بیلیارد