2 ورزشكار سیستان و بلوچستان به اردوی تیم ملی دعوت شدند

2 ورزشكار سیستان و بلوچستان به اردوی تیم ملی دعوت شدند

ایت بال: زاهدان - رئیس هیات ورزش روستایی و بازی های بومی و محلی سیستان و بلوچستان اظهار داشت: مهدیه شاه بیگی و نیلوفر خمری 2 ورزشكار رشته بومی محلی استان در رده سنی نوجوانان به اردوی تیم ملی هفت سنگ بانوان دعوت شدند.


محمدامیر براهویی روز یكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تصریح كرد: اردوی تیم ملی بازی های بومی محلی اردیبهشت ماه سال آینده در تهران برگزار می گردد.
وی اظهار داشت: جشنواره و رقابت های بومی و محلی با هدف تولید شادابی، شور و نشاط، تقویت قوای روحی، همكاری و مشاركت جویی و شناسایی استعدادهای هر رشته همواره مورد توجه این هیات بوده است.
رئیس هیات ورزش روستایی و بازی های بومی و محلی سیستان و بلوچستان تصریح كرد: با عنایت به تنوع فرهنگی تابحال 130 بازی بومی محلی در این استان شناسایی شده به صورتی كه تنوع این رشته ها زمینه جذب بیش از 6 هزار ورزشكار سازمان یافته را در این هیات فراهم نموده است.
وی ادامه داد: همینطور سیستان و بلوچستان یكی از استان های سرآمد در رشته بازی های بومی محلی است به گونه ای كه سال گذشته موفق به كسب عنوان دوم كشوری شد.
به گزارش ایت بال به نقل از ایرنا هم اینك 70 هزار ورزشكار سازمان یافته در قالب بیش از 50 هیات استانی و 500 هیات شهرستانی در سیستان و بلوچستان مشغول فعالیت هستند.
7316**3042


1396/12/29
15:54:01
5.0 / 5
4458
تگهای خبر: بازی , شنا , ورزش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
بیلیارد