رئیس فدراسیون: ورزش پهلوانی و زورخانه ای را به همه دنیا معرفی می نماییم

رئیس فدراسیون: ورزش پهلوانی و زورخانه ای را به همه دنیا معرفی می نماییم

ایت بال: سنندج - رئیس فدراسیون ورزش های پهلوانی و زورخانه ای اظهار داشت: تلاش داریم تا این رشته ورزشی ملی و متعلق به ایران اسلامی را بعنوان یكی از پویاترین ورزش ها به همه مردم دنیا معرفی نماییم.


مجتبی جوهری عصر پنجشنبه در حاشیه همایش بزرگ افتخارآفرینان ورزش های پهلوانی و زورخانه ای كردستان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اضافه كرد: معرفی این ورزش، در گسترش و نهادینه شدن آن در كشور هم تاثیر گذار خواهد بود.
وی تصریح كرد: هم اكنون وزرش های پهلوانی و زورخانه ای ضمن حفظ آداب، رسوم و سنت كشورمان، علمی هم شده است.
رئیس فدراسیون ورزش های پهلوانی و زورخانه ای از خانواده ها خواست نونهالان، نوجوانان و جوانان را به سمت ورزش های پهلوانی تشویق كنند زیرا آداب، رسوم و فرهنگ گذشته همراه با این ورزش حفظ می گردد.
به گفته جوهری، حمایت خانواده ها از این ورزش، باعث روی آوردن نونهالان و نوجوانان به این سمت و نهادینه شدن ورزش های زورخانه ای در جامعه می گردد.
وی خاطرنشان كرد: ورزش های پهلوانی و زورخانه ای به حضور فعال جوانان در اجتماع و كارهای فرهنگی و روی آوردن آنان به منش پهلوانی كمك بسیار زیادی خواهد نمود ضمن اینكه از نظر جسمانی هم آنها قدرتمند خواهند شد.
جوهری با اشاره به اینكه هم اكنون این ورزش ها نیاز به دیده شدن در میان خانواده ها دارد، اظهار نمود: رسانه ها در این زمینه می توانند بسیار تاثیر گذار باشند و باعث معرفی بیشتر ورزش های زورخانه ای به مردم شوند.
رئیس فدراسیون ورزش های پهلوانی و زورخانه ای در ادامه اظهار داشت: یكی از بحث های جدی ما در این حوزه و در سطح كشور آموزش دادن است زیرا این ورزش به دلایلی به سمت فراموشی و سنتی صرف انحراف یافته بود و جوانان به آن روی نمی آوردند.
وی افزود: ورزشكاران زورخانه ای به صورت گروهی و به شكلی جدی و اجتماعی فعالیت دارند كه این می تواند آموزش خوبی برای نوجوانان و جوانان باشد.
او رقابت ها و هنرهای فردی را در این ورزش ها دارای پویایی بسیار خوبی اعلام نمود و اضافه كرد: كشتی پهلوانی هم از مهمترین و هیجان انگیزترین بخش های ورزش زورخانه ایی و پهلوانی است.
جوهری به تدوین آیین نامه ورزش های پهلوانی و زورخانه ای در كشور اشاره نمود و اظهار داشت: تلاش ما در سال آینده، بهینه سازی، استاندارد سازی و همینطور نهادینه كردن این آیین نامه است تا جوانان به پویایی این ورزش واقف شوند.
وی در ادامه كردستان را یكی از استان های فعال در زمینه ورزش های پهلوانی و زورخانه ای دانست و تصریح كرد: مدیریت قوی در راس هیات و ورزشكارانی پرانگیزه در این حوزه مشغول به فعالیت و برای كشور افتخارآفرین هستند.
به گفته وی، ورزشكاران این خطه در مسابقات كشوری حضور پررنگی دارند و امسال هم هیات ورزش های پهلوانی و زورخانه ای كردستان هیات برتر كشور شناخته شد.
رئیس فدارسیون ورزش های پهلوانی و زورخانه ای خاطرنشان كرد: آموزش داوری، مربیگری و مرشدی در سطح شهرستان های این استان، به طور گسترده شروع شده و با قدرت ادامه دارد.
جوهری با تاكید بر اینكه توسعه كمی این ورزش در سطح شهرستان ها به توسعه كیفی منجر می شود، اظهار داشت: امیدواریم پهلوانان و ورزشكاران كردستانی همچنان در سطح كشور برتری خویش را حفظ كنند.
به گزارش ایت بال به نقل از ایرنا، در انتها این همایش از 40 پیشكسوت و 68 مدال آور كردستانی در رشته ورزش های زورخانه ای تجلیل شد.
حدود 260 ورزشكار سازمان یافته كردستانی در حوزه ورزش های پهلوانی و زورخانه ای، مشغول به فعالیت هستند.
7355/9102


1396/12/25
17:55:22
5.0 / 5
4460
تگهای خبر: فعالیت , ورزش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
بیلیارد