سه حركت ورزشی مفید برای بیماران سرطانی

سه حركت ورزشی مفید برای بیماران سرطانی

ایت بال: ورزش نقش مهمی در درمان و ریكاوری بیماران دارد. طبق گزارش های كالج آمریكایی پزشكی ـ ورزشی، ورزش كردن بیش از ۵۰ درصد در ریكاوری بیماران، به خصوص بیماران سرطانی اثرگذار است.به گزارش ایت بال به نقل از ایسنا و به نقل از سایت Economic times، بیماران سرطانی می توانند با انجام برنامه های ورزشی با شدت كم به تدریج كیفیت زندگی خویش را بالا برند. ممكن است در ابتدا بیماران سرطانی احساس ضعف داشته باشند، اما به تدریج بدن آنها به برنامه ورزشی عادت خواهد نمود.

سه ورزش اساسی كه می تواند به بیماران سرطانی كمك نماید عبارتند از:

۱. اسكات:

برای یاد گرفتن این حركت می توانید از صندلی استفاده كنید. باید در حالیكه پاها را به اندازه عرض شانه باز كرده اید، طوری زانوها را خم كنید كه انگار می خواهید روی صندلی بنشینید. زانوها نباید جلوتر از انگشتان پا برود. هنگامی كه پایین رفتید، چند ثانیه در همان حالت بمانید و سپس بالا بیایید. در هر دوره ۱۵ بار این حركت را تكرار كنید. این حركت می تواند قدرت عضلات پایین تنه و پاها را افزایش دهد.

۲. حركت كبری در یوگا:

بر روی سینه روی زمین دراز بكشید، كف دست ها را رو روی زمین قرار دهید و بالاتنه را از زمین جدا كنید. این حركت را هر بار پانزده دفعه تكرار كنید. حركت كبری برای عضلات پایینی كمر بسیار مفید است.

۳. پلانك از بغل:

بر روی پهلو دراز بكشید و ساق دست را بر روی زمین قرار دهید. از عضلات كناری بدن و بازو برای نگه داشتن بالاتنه استفاده كنید. در این حالت ۳۰ ثانیه بمانید و سپس بر روی پهلوی دیگر این حركت را تكرار كنید. در زمان انجام حركات پلانك به تنفس خود دقت كنید و هیچ وقت نفس خویش را نگه ندارید.
1396/11/29
13:19:28
5.0 / 5
4463
تگهای خبر: ورزش , ورزشی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
بیلیارد