پایان کارآزمایی بالینی روی نانوداروی ضدسرطان حاوی RNA

پایان کارآزمایی بالینی روی نانوداروی ضدسرطان حاوی RNA

ایت بال: سرنائومیکس (Sirnaomics) از اتمام فاز اول کارآزمایی بالینی روی داروی STP707خبر داد که برای مبتلایان به سرطان لوزالمعده طراحی شده است.به گزارش ایت بال به نقل از مهر، این مطالعه در ۱۱ کلینیک انکولوژی در آمریکا انجام شده است که شامل شش گروه شامل ۵۰ بیمار مبتلا به سرطان های مختلف است که از این تعداد ۱۱ نفر دارای سرطان لوزالمعده بودند. این شرکت در این مطالعه بیمارانی را که از انواع مختلفی از سرطان ها در اواخر مرحله پیشرفت رنج می برند، ثبت نام کرد. این مطالعه برای ارزیابی ایمنی، تحمل و فعالیت ضد توموری داروی siRNA، STP۷۰۷، بوسیله تزریق داخل وریدی طراحی شده بود. بیماران همچون مبتلایان به سرطان لوزالمعده، روده بزرگ، کبد، ملانوما و سایر سرطان ها، با تومورهای جامد پیشرفته/ متاستاتیک مورد آزمایش قرار گرفتند. شش سطح دوز (۳mg، ۶mg، ۱۲mg، ۲۴mg، ۳۶mg و ۴۸mg) در دوزهای صعودی مورد بررسی قرار گرفت. بیماران در روز ۱، ۸، ۱۵ و ۲۲ از یک چرخه ۲۸ روز تزریق دریافت نمودند.
هیچ عوارض جانبی در رابطه با درمان (TREE) برای ۱۱ بیمار گزارش نشده است. عوارض جانبی ثانویه برای بیماری متاستاتیک پیشرفته همچون انسداد روده، انسداد دستگاه گوارش، آمبولی، خونریزی دستگاه گوارش، درد تومور، هیپوکسی و تنگی نفس بود.STP۷۰۷ در جمعیت بیماران مبتلا به سرطان تحمل شد. این نخستین باری است که یک درمان درمانی مبتنی بر نانوذرات پلی پپتید، ایمنی مثبت و اثربخشی اولیه را برای درمان بیماران مبتلا به سرطان لوزالمعده در اواخر مرحله پیشرفت نشان داده است.
دکتر پاتریک لو، بنیان گذار و رییس هیئت مدیره سرنائومیکس می گوید: ما از دیدن نتایج STP۷۰۷، محصول پیشرو برای درمان تومورهای جامد بوسیله یک تجویز داخل وریدی، بسیار هیجان زده هستیم. این نتایج نشان از مشخصات ایمنی قوی و بازخوانی اثربخشی بالا دارند. این نخستین بار است که درمان سرطان RNAi (تداخل RNA) پتانسیل بالینی بسیار امیدوارکننده ای برای تومورهای متاستاز شده را نشان داده است. داده های موقت STP۷۰۷ به ما امکان می دهد تا تحقیقات خودرا با گروههای اضافی گسترش دهیم و یک قدم مثبت در حرکت به مرحله بعدی است. این مطالعه بالینی ما را تشویق می کند تا به یک مطالعه ترکیبی بالقوه با داروهای مهارکننده نقطه کنترل ایمنی بپردازیم. ما مشتاقانه منتظر هستیم تا آزمایشات بالینی را با STP۷۰۷ گسترش دهیم که پتانسیل رفع نیازهای برآورده نشده بیماران مبتلا به تومورهای جامد و سایر سرطان ها را دارد.


منبع:

1403/04/17
12:53:05
5.0 / 5
120
تگهای خبر: ایمنی , بیماری , تیم , ثبت نام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
بیلیارد