معاون علمی رییس جمهور مطرح كرد؛

تسهیلات قانون جهش برای تشویق صنایع و شرکت ها به سرمایه گذاری

تسهیلات قانون جهش برای تشویق صنایع و شرکت ها به سرمایه گذاری

به گزارش ایت بال، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور اظهار داشت: قانون جهش تولید دانش بنیان، ابزار اعتبار مالیاتی تحقیق و توسعه با هدف تشویق صنایع و شرکت های بزرگ کشور به سرمایه گذاری در نظر گرفته شده است.به گزارش ایت بال به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهور در بازدید از یک شرکت دانش بنیان، از نزدیک با دستاوردها، فعالیت ها و مشکلات این مجموعه دانش بنیان آشنا شد.
روح الله دهقانی در این بازدید ضمن اشاره به ابزارهای جدید حمایتی معاونت علمی از شرکت های دانش بنیان گفت: قانون جهش تولید دانش بنیان با هدف ارتقای تولیدات دانش بنیان، گسترش اشتغال، تامین امنیت و رفاه عمومی و افزایش تولید ناخالص ملی به یاری شرکت های دانش بنیان آمده است.
وی با اشاره به اینکه امروز معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری در مقایسه با دو سال پیش، توان بیشتری درباب ابزارهای حمایتی دارد، اشاره کرد: در قانون جهش تولید دانش بنیان، ابزار اعتبار مالیاتی تحقیق و توسعه با هدف تشویق صنایع و شرکت های بزرگ کشور به سرمایه گذاری هر چه بیشتر در حوزه تحقیق و توسعه و ارتقای توانمندی های فناورانه در نظر گرفته شده است.
هموار شدن مسیر رقابت شرکت های داخلی با خارجی ها در دولت سیزدهم
در ادامه، محمد علی کلخورانی، مدیر عامل این شرکت دانش بنیان با اشاره به اینکه در این دولت برای نخستین بار به شرکتهای دانش بنیان امکان داده شد با خارجی ها رقابت کنند اشاره کرد: در این راستا، تسهیلات معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری بسیار حمایت کننده است.
وی اشاره کرد: شرکت دانش بنیان تحت مدیریت وی با درک صحیح از نیازمندی حال حاضر در زیرساخت صنعت مخابرات و ارتباطات کشور، بستری مناسب بمنظور ثمر بخشیدن دانش پژوهشگران، مخترعین، نخبگان و صیانت از دارایی های فکری ایشان، فراهم نموده تا با بهره مندی از دانش و تجربه داخلی، در امتداد تحقیق و توسعه (R&D) در این صنعت، آن چه را که در گذشته، تنها ایده ای دور از دسترس برای جامعه ی تحقیقاتی کشور بوده را به منصه ظهور برساند. این شرکت در سه حوزه تحقیقاتی سیستم های انتقال نوری، سیستم های دسترسی نوری و هسته شبکه فعالیت دارد. اکنون برخی محصولات تولیدشده این شرکت در صنعت مخابرات و ارتباطات کشور درحال استفاده هستند.
کلخورانی اضافه کرد: خانواده محصولات سیستم انتقال نوری POTN/DWDM سری ST، محصولاتی پیشرفته، مقرون به صرفه و منعطف می باشند که با هدف رفع نیازهای امروز و آینده ی شبکه های مخابراتی در سطوح مختلف شبکه، طراحی شده اند. با بهره گیری از این تجهیزات، پیکربندی موردنیاز شبکه بسادگی پیاده سازی شده و در عین حال با ساده سازی معماری شبکه در توپولوژی های گوناگون، پیچیدگی های عملیاتی در امر تعمیر، نگهداری و کنترل شبکه و همین طور هزینه های اولیه کاهش پیدا می کند. این در حالیست که در صورت لزوم، تغییر و شکل پذیری مجدد در شبکه بسادگی امکان پذیر خواهد بود. خانواده محصولات سریST با کاربری در توپولوژی های نقطه به نقطه، حلقه و مش، قابل بهره برداری در بستر انتقال نوری شبکه های شهری، بین شهری، زیرساخت کشور و بین المللی می باشند.
وی درباب سیستم های دسترسی نوری تولیدی شرکت هم اظهار داشت: GPON، تازه ترین نسل از شبکه های دسترسی است که با بهره بردن از پهنای باند نامحدود فیبر نوری و انعطاف پذیری بالا در ارائه خدمات متنوع نظیر IPTV، HSI، VoIP، CATV، WiFi، Ethernet، POTS و … به راه حل برتر شبکه های دسترسی تبدیل گشته است. در این شبکه، OLT به عنوان مرکز تمامی پردازش های مورد نیاز، نقش اصلی را در ارائه خدمات مذکور در قالب سناریوهای مختلف از قبیل FTTH، FTTC، FTTB و FTTM ایفا می کند.
کلخورانی اشاره کرد: در مقایسه با شبکه های مسی، شبکه GPON تا ۹۵ درصد از نظر مصرف انرژی بهینه تر بوده و هزینه تمام شده پایین تری دارد. طیف متنوعی از کاربری ها نظیر اینترنت، تلفن، تلویزیون اینترنتی، دوربین مدار بسته و … بر روی این بستر قابل راه اندازی است و نسل های آینده این فناوری مانند NG-PON۲ به سبب مهیا کردن پهنای باند زیاد و استفاده از چندین طول موج بر روی یک فیبر نوری به عنوان زیرساخت در فناوری های جدیدی مانند واقعیت مجازی(VR)، اینترنت اشیاء (IOT) و فناوری نوظهور ۵G مورد استفاده قرار خواهند گرفت.
وی در آخر با اعلان اینکه ۱۷۸ نیرو در این مجموعه مشغول به فعالیت هستند اظهار داشت: ما در این مجموعه اهتمام کرده ایم هسته زاینده تحقیق و توسعه را تقویت نماییم.

1402/11/02
13:03:08
5.0 / 5
284
تگهای خبر: اینترنت , خدمات , رقابت , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
بیلیارد