مدیر كارخانه در گزارش ایت بال اعلام كرد؛

کارخانه نوآوری آزادی تعطیل و تخلیه نمی شود

کارخانه نوآوری آزادی تعطیل و تخلیه نمی شود

به گزارش ایت بال، مدیر کارخانه نوآوری آزادی در واکنش به بیانیه انتشار یافته در خصوص تعطیلی و تخلیه این کارخانه اظهار داشت: خیر تخلیه نمی شود و ما برای ادامه حیات کارخانه با مالک درحال رایزنی هستیم.مهدی عظیمیان در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره ی بیانیه شرکت موسس کارخانه نوآوری آزادی در خصوص تعطیلی این کارخانه توضیحاتی ارائه کرد و اظهار داشت: کارخانه نوآوری آزادی که هم اکنون بزرگ ترین مراکز نوآوری در ایران و منطقه به حساب می آید، سال ۱۳۹۶ در مساحتی بیش از ۱۸ هزار متر مربع توسط سهامداران یک شرکت خصوصی، افتتاح شد. مالک فضای کارخانه نوآوری آزادی، یک شرکت صنعتی بوده و از نیمه دوم سال ۱۴۰۱ به درخواست شرکت موسس، ادامه مذاکرات برای تمدید قرارداد اجاره ملک به پارک فناوری پردیس واگذار شد.
مدیر کارخانه نوآوری آزادی ضمن اشاره به این که بیانیه شرکت موسس کارخانه که ۱۱ آبان ماه انتشار یافته است، یک بیانیه داخلی است و ربطی به کارخانه نوآوری آزادی ندارد، تصریح کرد: شرکت موسس این مجموعه در حقیقت مستاجر مالک کارخانه نوآوری آزادی بوده و قراردادی در ۵ سال قبل داشته و هم اکنون این قرارداد با مشکلاتی رو به رو شده است همچون این که مبلغ رهن تسویه نشده است.
وی افزود: موضوع تمدید قرارداد کارخانه نوآوری و ادامه حیاتش از طرف پارک پردیس و معاونت علمی ریاست جمهوری دنبال می شود و بجای خوبی هم رسیده. اگر دوستان این بیانیه و حواشی را رقم نمی زدند تا یکی دو هفته آینده یک خبر خوش را برای اکوسیستم علم و فناوری اعلام می کردیم.
عظیمیان تصریح کرد: متاسفانه دوستان کمی عجله کردند و اختلافات حقوقی خودرا با مالک مجموعه در دل یک بیانیه عمومی که اصلا هم ربطی به کارخانه ندارد، اعلام نمودند.
مدیر کل توسعه شعب و پردیس های پارک فناوری پردیس در پاسخ به این سؤال که بر طبق بیانیه انتشار یافته، کارخانه نوآوری آزادی باید تا ۸ آذرماه بصورت کامل تخلیه شود در غیر این صورت توسط ضابطان قضایی تخلیه خواهد شد، آیا این خبر درست است ؟ اظهار داشت: خیر نباید تخلیه شود، چون ما برای ادامه حیات کارخانه نوآوری با شرکت مالک درحال رایزنی هستیم. شرکت موسس هم اکنون بدهکار و تحت فشار است و در تلاش است با اینگونه حواشی، یک فرار رو به جلو داشته باشد.
وی ضمن بیان این مطلب که انتشار این بیانیه موجب تشنج در سطح اکوسیستم نوآوری و کارآفرینی شده است، اضافه کرد: از زمانی که مذاکرات تمدید قرارداد ملک کارخانه به پارک فناوری پردیس واگذار شد، کار بسیار عالی پیش رفته و مذاکرات خوبی هم داشتیم. ما در مذاکرات حقوق مالکانه را در نظر گرفته و در فضای آرامش مذاکره کردیم.
مدیر کارخانه نوآوری آزادی در ادامه تصریح کرد که امروز اطلاعیه ای از طرف پارک فناوری پردیس در اینباره منتشر خواهد شد و نکات مبهم بیانیه انتشار یافته را شفاف اعلام خواهیم کرد.
عظیمیان با تکیه بر این که در مذاکراتی که تا حالا با شرکت مالک داشتیم، بحث و بنای تعطیلی و تخلیه کارخانه نوآوری آزادی نبوده است، اظهار داشت: هم اکنون روزانه ۲ هزار تا ۲ هزار و ۵۰۰ نفر از فعالان زیست بوم کارآفرینی ایران در کارخانه تردد دارند و در عرصه های آی تی، تولید محتوا، سلامت الکترونیک، هوش مصنوعی، معماری و زندگی شهری و گردشگری در شتابدهنده ها فعالیت دارند. ما یک مهلت قابل قبول برای کل اعضای کارخانه گرفتیم که حتی اگر نتواستیم ملک را بخریم، یک بازه زمانی چند ساله را برای جا به جایی اموال، جایابی و انتقال این برند داشته باشیم. مذاکرات در این رابطه خیلی خوب پیش رفته و انشالله به زودی یک خبر خوب برای اکوسیستم خواهیم داشت.
مدیر کل توسعه شعب و پردیس های پارک فناوری پردیس افزود: در طول این مدت حتی بدنبال سرمایه گذارانی برای خرید ملک کارخانه بودیم و تمایل داریم پس از به نتیجه رسیدن اخبار مربوط به آنرا اعلام نماییم.
به گزارش ایت بال به نقل از مهر، شرکت موسس کارخانه نوآوری آزادی در اطلاعیه ای که ۱۱ آبان ماه منتشر کرد، اعلام نمود: در اسفند ۱۴۰۱ شرکت مالک بوسیله مراجع قضایی اعلام نمود که حاضر به تمدید قرارداد نبوده و قصد تغییر کاربری و فروش ملک را دارد و با وجود مذاکرات گوناگون و پیشنهاد مبلغ بسیار مناسب برای ادامه اجاره، نتیجه ای از این مذاکرات حاصل نشد.
در تاریخ ۸ آبان ماه ۱۴۰۲، وکیل شرکت مالک به همراه نماینده معاونت اجرائی اسناد رسمی اداره کل ثبت اسناد و املاک استان تهران، بدون اعلام قبلی، بمنظور تخیله کارخانه نوآوری آزادی در محل حاضر شدند. در نتیجه مذاکرات صورت گرفته، یک ماه فرصت داده شد تا کارخانه نوآوری آزادی در تاریخ ۸ آذر ماه ۱۴۰۲ بصورت کامل تخلیه شود. در غیر این صورت بگفته ایشان این مکان توسط ضابطان قضایی با استفاده از یگان ویژه نیروی انتظامی تخلیه خواهد شد.
این در حالیست که امکان انتقال مراکز گوناگون نوآوری همچون مرکز دانش بنیان دارویی و یا استودیوی تلویزیونی با پخش مداوم زنده در ضمن این ضرب العجل یک ماهه وجود ندارد. چنین اقدامی همین طور سبب بروز مشکلات زیادی در فعالیتهای آزادکاران، فضاهای کاری مشترک، استارتاپ ها، شتابدهنده ها و همین طور اختلال در عملیات خدمات آنلاین روزانه میلیونها شهروند ایرانی که از محل کارخانه نوآوری آزادی ارائه می شود، خواهد شد که تخلیه در این زمان کوتاه یک ماهه را عملا غیر قابل اجرا خواهدنمود.

1402/08/14
12:54:48
5.0 / 5
369
تگهای خبر: آنلاین , تیم , خدمات , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
بیلیارد