مرور یك ماه اخیر؛

نگاهی به ۵ خبر خوب فناوری

نگاهی به ۵ خبر خوب فناوری

به گزارش ایت بال، امضای موافقت نامه های همکاری و قراردادهای توسعه اقتصاد دانش بنیان درصنعت نفت به ارزش ۵۰۰ میلیون یورو و رشد ۱۰۸درصدی خدمات فناوری نانو از خبرهای خوب حوزه فناوری به حساب می آید.


دریافت 13 MB
به گزارش ایت بال به نقل از مهر، در یک ماه اخیر ۵ خبر مهم در حوزه فناوری خبرساز شد؛ نخست با امضای موافقتنامه ۵۰۰ میلیون یورویی بازار جدیدی برای شرکتهای دانش بنیان نفتی به وجود آمد، به کمک این توافقنامه نیازهای گلوگاهی و صنعت نفت به کمک متخصصان و دانش بنیان ها حل می شود.
خبر دوم این بود که ایران رتبه چهارم جهان در علوم فناوری آب را به دست آورد و بالاتر از آلمان، انگلستان، کانادا، فرانسه، روسیه و ژاپن ایستاد.
سومین خبر مربوط بود به ساخت سامانه شبیه ساز ناوبری شناورهای نظامی با یک سوم قیمت نمونه خارجی. ساخت این محصول اقدامی بزرگ برای آموزش های نظامی بوده و قابلیت شبیه سازی ۴۰ بندر و ۳۸ شناور نظامی را دارد.
رشد ۱۰۸ درصدی خدمات فناوری نانو کشور به نسبت شاخص تولید کالا، چهارمین خبر مهم حوزه فناوری در یک ماه اخیر بود. شاخص تولید کالا و تجهیزات نانوفناورانه، رشد ۶ برابری را نشان داده است و حدود ۲۰ درصد از تمام محصولات نانو به شاخصِ تجهیزات نانو تعلق گرفته است.
پنجمین خبر هم در رابطه با امضای ۵ قرار داد تولید بار اول توسط شرکتهای نفتی به مبلغ ۱۱ میلیون یورو با شرکتهای دانش بنیان بود.


منبع:

1402/03/13
14:08:39
5.0 / 5
277
تگهای خبر: آموزش , خدمات , شنا , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
بیلیارد