آغاز خانه تکانی کدام مربیان و تیم ها از هم جدا می شوند؟

آغاز خانه تکانی کدام مربیان و تیم ها از هم جدا می شوند؟

به گزارش ایت بال، با اتمام لیگ بیست و یکم، قرارداد خیلی از مربیان به پایان رسیده و بعضی از باشگاه ها و مربیان هم به فکر قطع همکاری با زمینه سازی برای فصل بعد هستند و در نتیجه این معادلات، احیانا روزهای پرترافیکی را روی نیمکت تیم ها شاهد خواهیم بود.به گزارش ایت بال به نقل از ایسنا، لیگ بیست و یکم با قهرمانی پرسپولیس به انتها رسید و نفت مسجد سلیمان و مس کرمان به لیگ یک سقوط کردند. بااینکه تا شروع فصل بعد فرصت زیادی باقی مانده اما در فوتبال نه چندان حرفه ای ایران بطور معمول انتخاب ها در ایام پایانی مشخص می شود.

در همین رابطه به سرنوشت نیمکت های لیگ برتری و مربیانی که قراردادشان به انتها رسیده می پردازیم:

پرسپولیس - گل محمدییحیی گل محمدی با قهرمانی لیگ برتر را به انتها برد. بعضی گمانه زنی ها از پیشنهاد گل گهر به وی خبر می دهد. با وجود این که گفته می شود در صورت ناکامی در این فصل، جدایی گل محمدی محتمل خواهد بود اما با رقم خوردن قهرمانی، حالا درویش و خود این مربی تاکید کرده اند که او یک سال دیگر هم با سرخپوشان قرارداد دارد. هواداران و بازیکنان پرسپولیس علاقه بسیار زیادی به ادامه همکاری گل محمدی در این تیم دارند.

مس رفسنجان - ربیعی

قرارداد همکاری محمد ربیعی با نارنجی پوشان به انتها رسیده است. نتایج ربیعی مورد رضایت مدیران این باشگاه نیست و او به دلیلهای آن چه که عدم حمایت کامل و توقع غیرواقعی حس می کند، تمایلی برای ادامه همکاری با این تیم ندارد. ربیعی را باید جزو نخستین جدا شده های نیمکت مربیان لیگ برتری دانست.

پیکان - حسینی

اگر چه خودروسازان برای قهرمانی نمی جگند و نگاه بازیکن سازی و بقا در لیگ برتر را دارند، منتهی از کسب جایگاه بالاتر استقبال می کنند. مجتبی حسینی نتوانسته توقعات را در پیکان برآورده کند. او نیم نگاهی به قبول هدایت تیم امید داشت که این گزینه برای وی ممکن نشد. ابراهیم شکوری قائم مقام پیکان روز گذشته در مصاحبه ای اعلام اولویت این باشگاه تمدید قرارداد با حسینی است.

گل گهر سیرجان - الهویی

بعد از پایان همکاری امیر قلعه نویی با سیرجانی ها، این فرصت برای دستیار وی عنوان شد که خودش را در قامت مربی لیگ برتری نشان دهد اما نتایج برای الهویی خوب پیش نرفت و فیروزه ای پوشان کویر سیرجان پس از شکست مقابل پرسپولیس رسما عذرخواهی کردند و برای فصل بعد وعده تیم بهتری دادند. با این اوصاف رسما می توان منتظر انتخاب سرمربی جدید بود. اولویت این باشگاه حضور مربی خارجی است.

استقلال - ساپینتوسرمربی پرتغالی نخستین فصل حضور خود در ایران فعلا یک سوپرجام کسب کرده اما در لیگ برتر جام و بازی را به رقیب باخت. سرنوشت جام حذفی هم هنوز مشخص نیست. با آنکه بخش زیادی از هواداران تمایل به ادامه همکاری با ساپینتو دارند اما او برای تمدید قرارداد مخالفان زیادی دارد. هنوز هم چانه زنی میان باشگاه و مربی پرتغالی ادامه دارد. باید دید دو طرف به توافق خواهند رسید؟ اما صحبت های ساپینتو پس از بازی استقلال و تراکتور نشان از تمایل وی برای ادامه همکاری داشت. حجت کریمی (مدیرعامل استقلال) هم مذاکره با هر مربی دیگری را رد کرد.

هوادار - الهامی

اگر چه تیم تهرانی بودجه آنچنانی ندارد، اما الهامی توانست نتیجه قابل قبولی با این تیم بگیرد. در جام حذفی هم هنوز شانس دارد. البته که پرسپولیس رقیب آسانی نیست اما در این جام کارهایی از سرمربی هوادار سر زده که کمتر کسی انتظارش را داشته است. باید دید الهامی فصل آینده کدام تیم را انتخاب خواهدنمود. گمانه زنی هایی درباره ی بازگشت باردیگر وی به نساجی وجود دارد.

ملوان - زارع

مازیار زارع و پژمان نوری پس از سال ها باردیگر ملوان را به سطح اول فوتبال رساندند و در لیگ برتر هم ابقا شدند اما هر دو چهره از کم مهری مسئولان استانی و حمایت مالی از این تیم ناراحت بودند. با این اوصاف پس از اتمام لیگ اعلام نمودند که از الین تیم رفتنی هستند. هنوز این تیم شرایط روشنی ندارد. پیش از برگزاری بازی هفته پایانی ملوان در لیگ برتر مازیار زارع رسما اعلام نمود از این تیم شمالی جدا خواهد شد.

ذوب آهن - تارتار

مهدی تارتار در فصل بیست و یکم تا آستانه برکناری پیش رفت اما به هر شکل تا پایان فصل در این تیم ماندگار شد. این سرمربی معتقد می باشد فهرست بازیکنان و شرایط دیگری در نظر داشته اما باتوجه به بودجه ذوب آهن عملکردش متناسب بوده است. با این تفاسیر خروج تارتار و پایان همکاری وی با سبزپوشان را می توان گزینه ای محتمل دانست.

سپاهان - مورایسسپاهان فصل را با ژوزه مورایس پرتغالی آغاز کرد. در ابتدا این مربی نتایج خوبی را کسب نکرد ولی در ادامه توانست در این تیم تفکرات خودش را پیاده کند و تیم همیشه مدعی اصفهانی تا روز آخر هم مدعی کسب عنوان قهرمانی بود اما با اختلاف یک امتیاز قهرمانی را به پرسپولیس واگذار کرد. مورایس فصل آینده هم با سپاهان قرارداد دارد و در این تیم ماندنی است.

صنعت نفت آبادان - ویسی

عبدالله ویسی خیلی دیر و در فضای بسیار ناامید کننده ای به جمع زردپوشان رسید اما در نهایت موفق شد این تیم را به شکل معجزه آسایی در لیگ حفظ کند. ویسی که توانایی اش را به اثبات رسانده برای سال بعد بودجه و بازیکنان مناسب در حد تیم متوسط لیگ برتری می خواهد تا تیمش مانند سال قبل فانوس به دست نباشد. در این میان طبیعتا او با حفظ نفت در لیگ برتر، برند خودرا احیا کرد و پس از چند ناکامی و حتی همکاری با تیم های لیگ یک، حالا می تواند باردیگر در لیگ برتر باشد و چه بسا که تیم بهتری هم به او پیشنهاد همکاری بدهد.

آلومینیوم اراک - رحمتی

تیم مهدی رحمتی در لیگ برتر عملکرد پرنوسانی داشت اما مطابق با بودجه این تیم در قامت تیم متوسط رو به بالا ظاهر شد. به عنوان مربی جوان عملکرد رحمتی قابل قبول بود. او برای فصل بعد به این باشگاه صنعتی برنامه ارائه کرده و احتمال تمدید قراردادش بالا است.

شمس آذرقزوین - دقیقی

اگر چه این تیم قزوینی با سعید دقیقی به قهرمانی رسید اما سرمربی این تیم به احتمال زیاد مسیر جدایی در پیش بگیرد. چونکه معتقد می باشد باید امکانات و بودجه لیگ برتری در اختیار شمس آذر باشد تا تیمش اصطلاحا آسانسوری نباشد و تمایل ندارد رزومه مربیگری اش خراب شود. اگر قزوینی ها تمایل به ماندن دقیقی داشته باشند، باید تن به شرایط او بدهند؛ به ویژه که دقیقی در چند روز اخیر گزینه سرمربی گری تیم ملی امید هم شده بود.

نساجی - هرناندس

نساجی فصل را با حمید مطهری آغاز کرد و در ابتدای راه هم نتایج خوبی را گرفت اما در ادامه در 10 بازی متوالی نتوانست بردی را کسب کند و مالک باشگاه تصمیم گرفت این مربی را برکنار و کارلوس هرناندس اسپانیایی را جایگزین وی کند. هرناندس هم نتوانست با نساجی توفیقی بدست بیاورد و فقط یک برد مقابل پیکان در جام حذفی بدست اورد تا به احتمال فراوان پرونده این مربی هم برای فصل آینده روی نیمکت تیم مازنی بسته شود. ساکت الهامی جدی ترین گزینه برای حضور باردیگر در این تیم است.

تراکتور - خمسپاکو خمس در میانه های فصل به تراکتور افزوده شد و شخصیت و شرایط خوبی برای پرشورها فراهم نمود. البته در بعضی هفته ها مانند بازی پایانی لیگ برتر شرایط این تیم چنگی به دل نمی زد. آن چه که مشخص است سرمربی اسپانیایی می خواهد با شناخت خوبی که از لیگ برتر ایران کسب کرده به بازسازی تراکتور مطابق اندیشه های خود بپردازد و وی در این تیم ماندنی است.

فولاد خوزستان - منصوریان

جواد نکونام سرمربی ابتدای فصل قرمزپوشان اهوازی بود و با این تیم به مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان هم رسید ولی شب پیش از بازی حساس مقابل الهلال عربستان به یک باره به تهران بازگشت تا ناراحتی مسئولان اهوازی را در پی داشته باشد. علیرضا منصوریان با انتخاب هیات مدیره فولاد به عنوان سرمربی جدید این باشگاه منصوب گردید و توانست این تیم را در آخر مسابقات لیگ به جایگاه هفتم برساند. منصوریان یک فصل دیگر با فولاد قرارداد دارد و در این تیم ماندنی است؛ بااینکه روی سکوها صدای مخالفان منصوریان شنیده می شود.

شانزدهمین تیم

هنوز تکلیف شانزدهمین تیم لیگ برتر مشخص نشده است. یک تیم از میان استقلال خوزستان، سایپا و فجرسپاسی خواهند بود که هم اکنون به ترتیب با پورموسوی،

منبع:

1402/03/02
13:01:49
5.0 / 5
418
تگهای خبر: بازی , باشگاه , تیم , تیم ملی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
بیلیارد