ماشین آلات برداشت محصولات غده ای بومی سازی شد

ماشین آلات برداشت محصولات غده ای بومی سازی شد

به گزارش ایت بال یک شرکت ایرانی موفق به تولید انواع ماشین های برداشت سیب زمینی در مدلهای مختلف شد.به گزارش ایت بال به نقل از معاونت علمی و فناوری، ماشین برداشت سیب زمینی در چرخه کشاورزی و برداشت انواع محصولات غده ای نظیر سیب زمینی، پیاز و سیر کاربرد دارد و به همین دلیل، در انواع مختلف و با مأموریت ها و وظایف متعدد طراحی شده است.
مدل های مختلف این ماشین با عنایت به شرایط کشاورز و اقلیم، مبادرت به برداشت محصولات غده ای و جمع آوری آنها در کیسه، تریلی و... می کند.
شورش خاطری مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان اظهار داشت: این شرکت می تواند در کنار تنوع ماشین های تخصصی این حوزه، متناسب با شرایط کشاورزان، سفارش گرفته و ماشین دلخواه آنها را تولید نماید.
وی اضافه کرد: تمام قطعات این ماشین ها، تولید شرکت است و آنها توانسته اند برخی قطعات تحریمی آن نظیر زنجیر که پیش تر از آلمان وارد می شد را با همان میزان کیفیت، در داخل کشور تولید کنند.
خاطری اظهار داشت: این قطعات ایران ساخت، علاوه بر تولید و فروش در داخل کشور، به برخی کشورها هم صادر گردیده است. در مورد ماشین ها هم تابحال چندین مورد صادرات به کشور عراق صورت گرفته است و در آینده ای نزدیک، فرایند صادرات این ماشین ها به کشورهای ارمنستان، آذربایجان و گرجستان صورت خواهد گرفت.
وی اظهار داشت: این شرکت با همگرایی صنعت و دانشگاه، از راه تحصیل کردگان و افراد متخصص این حوزه، درصدد راه اندازی خط تولید این ماشین ها به صورت کامل است.
خاطری با اشاره به اینکه چیزی در حوزه دانش و تجربه کم ندارند، اظهار داشت: مشکل بزرگ ما در شرایط فعلی، نقدینگی است که سبب شده تا شتاب توسعه محصولات ما پائین بیاید. معاونت علمی و فناوری، با اعطای تسهیلات، از تولید و توسعه محصولات ما حمایت به عمل آورد که امیدوارم این حمایت ها همچنان ادامه داشته باشد. تولید و توسعه ماشین آلات برداشت سیب زمینی برای حدود ۲۵ نفر به شکل مستقیم و حدود ۶۰ نفر به شکل غیرمستقیم ایجاد اشتغال کرده است.

1401/02/17
22:57:38
5.0 / 5
248
تگهای خبر: صنعت , طراحی , فروش , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
بیلیارد