رییس هیات ورزش های بومی محلی قم:

مسابقات بومی محلی قم در 5 رشته ورزشی انجام شد

مسابقات بومی محلی قم در 5 رشته ورزشی انجام شد

ایت بال: رئیس هیات ورزش های بومی محلی قم از برگزاری ورزش روستایی در پنج رشته ورزشی در بخش مرکزی استان آگاهی داد.


احمدکشوری روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اضافه کرد: مسابقات ورزشی و بازی های بومی و محلی در روستاهای جنت آباد، حسین آباد میش مست، لنگرود و شهر قنوات بخش مرکزی قم با معرفی نفرات برتر ترتیب یافت.
وی افزود: این رقابت ها در پنج رشته دوچرخه سواری، دوی سرعت، طناب کشی، هفت سنگ مهارتی و دارت با شرکت ۵۰ شرکت کننده برگزار و در آخر به نفرات برتر جوایزی اهدا شد.

کشوری همین طور بیان کرد: به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج جشنواره بازی های بومی و محلی و همگانی دختران در مدرسه دخترانه جهاد جعفریه با شرکت بیش از ۱۰۰ نفر از دانش آموزان مقطع ابتدایی انجام شد.
وی تصریح کرد: دراین جشنواره که با همکاری فرمانداری شهر جعفریه ترتیب یافت به تمامی نفرات شرکت کننده و نفرات برتر هر مقطع تحصیلی هدایا و جوایزی از طرف هیات روستایی و بومی و محلی اهداگردید.

شهر قنوات در بخش مرکزی استان قم قرارگرفته و فاصله آن با شهر قم حدود ۱۰ کیلومتر است، این شهر در سال ۷۹ با ادغام روستاهای حاجی آباد لک ها، مرادآباد، والیجرد و حسن آباد به وجود آمد و از سابقه تاریخی قابل توجهی برخوردارست و گویش تعدادی از مردم ساکن در این شهر به زبان لکی است.
این شهر در مناطق خشک و کویری قم قرارگرفته است و درگذشته بوسیله حفر قنات، آب موردنیاز مردم منطقه تامین می شد و به سبب همین پیشینه تاریخی به نام شهر قنوات شناخته می شود؛ قنوات بعد از شهر قم دومین شهر پرجمعیت استان است و جمعیت آن به حدود ۱۸ هزار تن می رسد.


منبع:

1400/09/05
13:32:46
5.0 / 5
274
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
بیلیارد